Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Gelen Fatura Otomasyonu (APA) Nedir?

Gelen Fatura Otomasyonu /APA) nedir?

 

Gelen Fatura Otomasyonu (APA), işlem bazında manuel olarak girilmesi gereken gelen fatura kayıtlarının SAP sistemlerine otomatik olarak aktarılmasını ve işlenmesini sağlayan bir e-Dönüşüm çözümüdür. Diğer yandan manuel kontrol ve müdahalelere imkan veren bir tasarıma da sahiptir. Bu otomasyon, ilgili departmanlara hem iş yükünde hem de hata oranında iyileştirmeler sağlar ve bu iyileştirmeler süreç verimliliğine doğrudan etki eder.

 

Gelen fatura kayıtlarının girişi nasıl otomatize edilir?

 

e-Dönüşüm süreçlerinin gerektirdiği gibi, gönderici tarafta neredeyse tüm süreçler otomatik hale getirilirken, alıcı tarafta da süreç otomatizasyonları bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaçtan hareketle; FI, MM ve SD modülleri başta olmak üzere SAP’ye girilmesi gereken tüm gelen fatura kayıtlarının otomatik olarak FI modülüne akması sağlanır. Gelen veriler okunduktan sonra ilgili tablolara veri akışı sağlanır ve bu tablolardan FI modülüne bilgi akışı ile otomatik muhasebeleştirme işlemi tamamlanır. Sonuç itibariyle, FI tarafına kayıt girilerek gelen fatura kayıt işlemi otomatik olarak yapılır.

 

Her müşteri için SNI Gelen Fatura Otomasyonu;

 

Ürünümüz, e-Dönüşüm süreçlerimize tam entegre olduğu için diğer SNI ürünleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır; örneğin e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye. Ayrıca SNI e-Dönüşüm ürünlerini kullanmıyor olsanız bile SAP altyapısı ile ilerlediğimiz için FI modülüne entegre edilebilen ayrı bir ürün kurgumuz da bulunmaktadır.

 

*SNI AP Otomasyonu, SAP Sertifikalı bir çözümdür.

*Tüm işlemler SAP Yazılımı üzerinden yürütülmektedir.

*İşlem rutinini otomatikleştirir.

*Kullanıcıların hata payını en aza indirir.

*Kullanıcılara zaman kazandırır ve iş yükünü azaltır.

*Kullanıcılar tek bir kokpit üzerinden tüm süreçleri yönetebilir, rapor alabilir.

*Basit ve %100 SAP kullanıcı arayüzü.

Your Global Tax Technology Partner
We offer SAP and Peppol certified solutions (SAF-T, Invoice Reporting, VAT Reporting and e-Invoicing) to more than 500 clients – thereof 70% multinational. Together with our >100 employees, operating across multiple locations in Europe, we aim to be a single partner globally for our clients.
About Us
Subscribe
Play Video
Watch to learn more about SNI Solutions